Ekstraklasa I liga

Nowy zawodnik Górnika Zabrze! Gwiazda 1 ligi polskiej

Fot. Własne/Paweł Jerzmanowski

Nowym zawodnikiem Górnika został Bartosz Nowak – informuje oficjalny komunikat klubu. Pomocnik, w ubiegłym sezonie reprezentował barwy Stali Mielec, w której prezentował się fantastycznie i porównywany został do Szymona Żurkowskiego. Z Górnikiem podpisał kontrakt na dwa lata.

W pierwszej lidze Bartosz Nowak prezentował się bardzo dobrą formą. 26-latek w 34 meczach – ustrzelił 13 goli i asystował 13 razy. Środkowy pomocnik przysłużył się awansowi Stali Mielec do Ekstraklasy. Dodatkowo, Bartosz Nowak po bardzo dobrych występach został okrzyknięty nowym Szymonem Żurkowskim. Statystyki i forma piłkarza wskazuję, że możemy spodziewać się po nowym zawodniku Górnika świetnych występów.

– Mamy świadomość, że o Bartka Nowaka walczyło kilka klubów ekstraklasy, nie byliśmy jedyni. Ma on na rynku dużą renomę i ugruntowane nazwisko. Możemy mówić o tym większej satysfakcji, że przekonaliśmy go, aby był ważną postacią Górnika Zabrze – powiedział prezes Górnika Zabrze – Dariusz Czernik w rozmowie ze stroną klubową.

Co ciekawe, nie jest to pierwszy transfer Górnika. Nowak związał się z klubem na dwa lata, a w poniedziałek do klubu dołączył 23-letni Alex Sobczyk. Napastnik polskiego pochodzenia, urodzony we Wiedniu, z Górnikiem Zabrze podpisał kontrakt na trzy lata. Warto dodać, że Sobczyk zanotował 10 występów w młodzieżowej reprezentacji Austrii.

Redaktor krotkapilka.com.pl | Kibic Barcelony | Twitter: @Konrad51469184

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *