Ekstraklasa

Pierwszy przypadek koronawirusa w Ekstraklasie! Zgrupowanie odwołane

fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Stało się. Pierwszy piłkarz z ekstraklasy zarażony koronawirusem. Poinformowały o tym władze Wisły Płock, które postanowiły wykonać wśród zawodników i sztabu szkoleniowego badania wymazowe. Jeden z wyników okazał się pozytywny.

Zarażenie było kwestią czasu

Koronawirus sprawił, że światowy futbol stanął w miejscu na wiele tygodni, jednak do dzisiaj żaden zawodnik z ekstraklasy nie był zarażony. Z całą pewnością przyczyniło się to do doprowadzenia rozgrywek do końca. Stan faktyczny uległ zmianie wraz z wystosowaniem specjalnego komunikatu przez władze Wisły Płock.

Po powrocie zawodników 1. drużyny z urlopów postanowiono, że przejdą oni wraz z członkami sztabu szkoleniowego badania na obecność koronawirusa. Co więcej, była to samodzielna decyzja władz Wisły Płock, które z własnej kieszeni sfinansowały badania wymazowe. Po otrzymaniu wyników wystosowano specjalny komunikat, który pojawił się dzisiaj na stronie klubu.

„Wynik testu jednego z zawodników okazał się być pozytywny. Po konsultacjach z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Płocku oraz komisją medyczną PZPN nie będą prowadzone treningi grupowe pierwszego zespołu. Wyniki pozostałych członków drużyny są negatywne”.

Komunikat władz Wisły Płock

Poinformowano również o odwołaniu obozu przygotowawczego przed sezonem 2020/2021 w Grodzisku Wielkopolskim. Zespół z Mazowsza miał go rozpocząć w sobotę, jednak ze względu na obecną sytuację, odwołano go. Klub zakomunikował także, że wszyscy, którzy mieli kontakt z zarażonym piłkarzem, pozostaną w izolacji. Na ten moment nie wiadomo, o którego zawodnika chodzi.

Władze Wisły Płock poinformowały również, że w najbliższych dniach zarówno zawodnicy, jak i członkowie sztabu szkoleniowego ponownie przejdą badania. Po otrzymaniu nowych wyników klub podejmie kolejne decyzje zgodne z zaleceniami PSSE w Płocku oraz komisji medycznej PZPN.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *