Ekstraklasa

Artur Boruc bardzo blisko Legii Warszawa

Fot. Własne / Paweł Jerzmanowski

Legia Warszawa niedawno została mistrzem Polski. „Legioniści” zagrają w eliminacjach do Ligi Mistrzów, dlatego zarząd szuka wzmocnień zespołu, które mają spełnić sen o Champions League. Do klubu ma wrócić legedna drużyny z Warszawy.

W ostatnim czasie „Wojskowych” opuścił Radosław Majecki. 20-latek przeszedł do AS Monaco za 7 milionów euro. Teraz Legia chciałby wzmocnić obsadę pozycji bramkarza wielkimi nazwiskiem.

„Wiele wskazuje na to, że Król Artur wróci do Warszawy, aby zakończyć karierę, i podpisze kontrakt do końca sezonu 2020/2021.” – czytamy na Legia.net.

Doniesienia wydają się o tyle bardziej prawdopodobne ze względu na to, że Artur Boruc rozstał się ze swoim klubem. 40-latek grał dla AFC Bournemouth na wyposażeniu od sezonu 2014/15, a rok później przeszedł tam już na stałe. Bramkarz o odejściu poinformował za pomocą Instagrama.

„Piękna podróż z Bournemouth dobieła końca… Dziękuję wszystkim za wsparcie. Dużo miłości dla członków tego pięknego klubu. Nigdy Was nie zapomnę.”

Boruc do Legii Warszawa trafił w 1999 roku z Pogoni Siedlce. Trzy lata później został już podstawowym bramkarzem klubu ze stolicy. W 2005 roku dobrą grę Polaka dostrzegł szkocki Celtic F.C. i ściągną go do siebie.

40-latek miałby podpisać z klubem roczną umowę. Takie wzmocnienie zespołu jest bardzo Legii potrzebne. Bramkarz z takim doświadczeniem meczowym, ale również motywacyjnym bez wątpienia pomógłby „Wojskowym” w drodze do Ligi Mistrzów oraz w obronie Mistrzostwa Polski w przyszłym sezonie.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *