Ekstraklasa

Buksa zostanie w Wiśle Kraków pod pewnym warunkiem

Źródło: Zdjęcie własne

Aleksander Buksa to bez wątpienia jeden z największych talentów młodego pokolenia w Polsce. W obecnym sezonie Ekstraklasy zagrał w 17 meczach strzelając w tym czasie cztery bramki. Obecny kontakt zawodnika z „Białą Gwiazdą” wygasa wraz z końcem roku. 17-latek jest gotów przedłużyć umowę, jednak klub musi spełniać w tym celu jeden warunek.

Wisła Kraków znajduje się obecnie tuż nad strefą spadkową, ale ma nad nią sporą przewagę. Klub ze stolicy Małopolski ma 8 punktów przewagi nad Arką Gdynia. Jeżeli „Arkowcy” przegrają najbliższe spotkanie z Koroną Kielce to Wisła będzie już pewna utrzymania w lidze.

Buksa mimo że dopiero wszedł w dorosłą piłkę wzbudził zainteresowanie największych klubów w Europie. Pytała o niego m.in. FC Barcelona, ale również kluby z Włoch takie jak AC Milan czy Inter Mediolan widziały u siebie zawodniks w przyszłości.

„TVP Sport” podało informację, że 17-latek przedłuży umowę ze swoim obecnym pracodawcą pod jednym warunkiem. Wisła Kraków musi zapewnić sobie utrzymanie w Ekstraklasie.

„To uchroni Wisłę przed ryzykiem utraty wschodzącej gwiazdy za pół darmo. To kluczowa informacja, bo jego transfer może w jednej chwili rozwiązać wszystkie problemy finansowe klubu.” – możemy przeczytać w artykule „TVP Sport”.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *