Ekstraklasa Transfery

Boruc w Legii? Jan Tomaszewski ocenił!

fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

Jan Tomaszewski słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi. Teraz wypowiedział się na temat powrotu Boruca do Legii.

Legia Warszawa poszukuje nowego bramkarza. Wiadomo już, że po sezonie z klubu odejdzie Radosław Majecki. 21-latek przeniesie się do AS Monaco.

Legioniści poszukują więc zastępcy dla swojej młodej gwiazdy. Obecnie w kadrze jest już dwóch bramkarzy – Wojciech Muzyk i Radosław Cierzniak.

Obaj nie są jednak gwarantem stabilizacji w bramce wicemistrzów Polski. Cierzniak nie raz wskakiwał do skladu jako pierwszy bramkarz, ale nigdy nie zapewnił drużynie odpowiedniego poziomu.

Hładun czy Boruc?

Pojawiają się doniesienia o możliwym przejściu Dominika Hladuna z Zagłębia Lubin. Za niego do Lubina miałby powędrować Tomasz Loska. Kolejnym potencjalnym wzmocnieniem może być Artur Boruc.

O przydatność doświadczonego bramkarza w Legii został zapytany Jan Tomaszewski, które słynie z konkretnych, często kontrowersyjnych wypowiedzi.

To nie jest dobry pomysł. Dobry pomysł byłby wtedy, gdyby po odejściu Majeckiego Artur był kimś jak Buffon, czyli opoką dla klubu, która wykreuje swojego następcę. Nie widzę Artura na stałe w Legii. Moim zdaniem nie zapewni klubowi na dłużej swobody na tej pozycji – ocenił były bramkarz reprezentacji Polski.

Boruc grał w Legii w latach 1999-2005. Później przeniósł się do Celticu Glasgow. Później występował w Fiorentinie i Southampton, a teraz w Bournemouth.

Redaktor "Krótka Piłka". Ekstraklasa, Niższe polskie ligi, Polacy za granicą Twitter: patrykchudoba, Instagram: patryk_chudoba_

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *