Bundesliga

Piłkarz Unionu Berlin nie zgodził się na obniżkę pensji. Bezlitosna reakcja klubu

Sebastian Polter nie zgodził się na obniżenie swojej pensji w Unionie Berlin. Niemiecki klub poinformował, że zawodnik nie zagra już w barwach drużyny z Berlina.

29-latek został zwolniony z Unionu ze skutkiem natychmiastowym. Powodem tej decyzji jest „niesolidarne zachowanie względem reszty zespołu”.

„Jedną z podstawowych wartości Unionu Berlin jest solidarność. Tworzymy wspólnotę, która walczy o siebie nawzajem i o nasz klub. Niestety, Sebastian nie jest już jednym z nas, bo nie okazał wsparcia, na jakie liczyliśmy. Jego zachowanie jest niezrozumiałe i bardzo rozczarowujące. Moim zadaniem, szczególnie w tych trudnych czasach, jest ochrona moich zawodników i pracowników klubu, aby nie zagrozić naszym celom sportowym. Dlatego zdecydowaliśmy, że Sebastian nie będzie już częścią naszego zespołu.” – stwierdził prezes Unionu Berlin, Dirk Zingler.

Sebastian Polter był jedynym zawodnikiem Unionu, który nie zgodził się na obniżenie swojej pensji. Niemiecki klub szukał oszczędności, aby złagodzić finansowe skutki wybuchu pandemii koronawirusa.

Niemiec rozegrał w tym sezonie 13 meczów ligowych w barwach Unionu Berlin. W tym czasie strzelił 2 bramki i zaliczył 2 asysty. Zdecydowaną większość spotkań rozpoczynał na ławce rezerwowych.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *