Premier League

Znamy termin wznowienia Premier League

grafika: własna/Krótka Piłka

Dziś odbyła się telekonferencja w której uczestniczyli przedstawiciele wszystkich klubów Premier League. Według dziennikarzy „BBC” podjeli oni jednogłośną decyzję o wznowieniu rozgrywek. Sezon na Wyspach ma ruszyć na nowo za trzy tygodnie.

Nie da się ukryć, że większość z nas czeka właśnie na wznowienie rozgrywek w Anglii, najbardziej emocjonującej lidze na świecie. Na zielone światło czekały również kluby Premier League oraz sam zarząd ligi. Mówimy to przecież o zyskach na poziomie setek milionów funtów.

Liga w Anglii została zatrzymana 13 marca. Obecnie w tabeli pierwsze miejsce zajmuje Liverpool z 82 punktami na koncie, drugi Manchester City traci do „The Reds” 25 oczek.

Jak ustaliło „BBC” sezon ma wystartować po przerwie 17 czerwca. Wcześniej dużo mówiło się o tym, że będzie to pod koniec przyszłego miesiąca, ale nie podawano dokładnej daty.

Na początek dostaniemy hit. Manchester City będzie podejmował na własnym stadionie Arsenal. Londyńczycy w ostatnich latach są cieniem samych siebie, jendak mecze z ich udziałem gwarantują emocje. Ostatni raz te zespoły zagrały ze sobą 15 grudnia zeszłego roku. Zespół Mistrza Anglii wygrał wtedy 3:0. Mecz był raczej jednostronny, miejmy nadzieję, że tym razem będzie inaczej.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *