Premier League

Kolejny klub Premier League chce Timo Wernera

grafika: własna/Krótka Piłka

Timo Werner w obecnym sezonie prezentuje się z bardzo dobrej strony. Niemiec po Robercie Lewandowskim jest drugim najskuteczniejszym piłkarzem w obecnych rozgrywkach Bundesligi. Dużo mówiło się o zainteresowaniu jego osobą ze strony Liverpoolu. Media donoszą jednak, że do gry o napastnika RB Lipsk włączył się kolejny klub z Anglii.

„The Reds” podobno zrezygnowali z 24-latka. Powodem była klauzula odstępnego na poziomie 55-60 milionów euro, a klub był skłonny wyłożyć maksymalnie 30 milionów. Anglicy chcą negocjować niższą kwotę, ale klub z Lipska nie bierze takiej opcji pod uwagę.

Do walki o Niemca miał włączyć się Juventus, Inter Mediolan oraz Manchester United. ESPN informuje, że „Czerwone Diabły” byłyby skłone pokryć klauzulę. Sam szkoleniowiec United Solskjaer podobno jest pod wrażeniem stylu gry 24-latka.

W tym sezonie Bundesligi Werner trafiał do siatki rywala 24-krotnie, lepszy w tym jest tylko Robert Lewandowski (27 razy). Według „Bilda” obecna suma odstępnego obowiązuje tylko do 15 czerwca, a potem wzrośnie.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *