Serie A

Arkadiusz Reca nie próżnował podczas kwarantanny

Arkadiusz Reca często był krytykowany przez polskich kibiców za brak gry w Atalancie. Obecnie obrońca przebywa na wypożyczeniu w SPAL. Na swoim Instagramowym profilu opublikował zdjęcie z treningu. Można krótko powiedzieć. Polak nie próżnował w czasie kwarantanny.

24-latek za cztery miliony euro trafił do Atalanty Bargamo. Polak praktycznie wszystkie mecze przesiedział na ławce rezerwowych lub nawet nie łapał się do kadry meczowej. Z tego powodu latem zeszłego roku został wypożyczony do SPAL. W tym sezonie rozegrał 19 spotkań w których zanotował dwie asysty.

Kilka tygodni temu na profilu „Łączy Nas Piłka” zostało opublikowane nagranie z treningu indywidualnego reprezentanta Polski. W tym trudnym czasie spowodowanym pandamią wirusa każdy musiał dbać o swoje umiejętności i Reca nie zamierzał zmarnować tego czasu.

W ostatnich dniach pojawiła się w mediach informacja, że Reca może trafić do Lokomotiwu Moskawa. Miałby on zastąpić innego Polaka, Macieja Rybusa, który jest bliski przenosin do tureckiego Fenerbahce. Transfer 24-latka jest bardziej realny przez fakt, że po powrocie do Atalanty raczej nie będzie mógł liczyć na grę. Klub jego pracodawcy okazał się rewelacją ubiegłego sezonu i w obecnej kampanii 2019/20 awansował do 1/4 Ligi Mistrzów.

Obecna umowa Recy obowiązuje do końca czerwca 2020 roku. Nic nie wskazuje na to, by miała zostać przedłużona. Oznacza to, że stanie on się wolnym zawodnikiem i jego nowy pracodawca nie będzie musiał przeznaczać pieniędzy na transfer piłkarza, a pozyska go za darmo.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *