Ekstraklasa

Legia ogłosiła ważną decyzję dot. Karbownika! Umowa podpisana

fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Poznaliśmy przyszłość Michała Karbownika w Legii Warszawa. Jeden z największych polskich talentów ostatnich miesięcy podpisał nową umowę ze stołecznym klubem.

Ciągle nieznana dla kibiców i dziennikarzy była przyszłość Michała Karbownika. Utalentowany zawodnik był na celowników topowych zagranicznych klubów, jednak pandemia koronawirusa przerwała wszelkie negocjacje.

W sobotę poznaliśmy przyszłość lewego obrońcy, który bez problemu może też występować na środku pomocy. „Karbo” podpisał nową umowę, która będzie obowiązywać do 2024 roku.

Swoją decyzję „Legionista” skomentował na łamach oficjalnej strony Legii Warszawa.

Myślę, że moja nowa umowa z Legią, w tych trudnych, także dla piłkarskiego świata warunkach, jest okazaniem ogromnego szacunku, jakim darzę klub, osoby, które pomagają mi tutaj każdego dnia stawać się lepszym zawodnikiem i jakim darzę najwspanialszych, jakich piłkarz może sobie wyobrazić, kibiców na świecie. – czytamy na „Legia.com”

Pomimo wielu plotek, jakie pojawiały się mediach, od początku wiedzieliśmy, że podpisanie nowego kontraktu okaże się formalnością. Zarówno ja, mój menadżer, jak i trener Vuković, dyrektor Kucharski i prezes Mioduski mieliśmy na uwadze nie tylko moje dobro, jak i dobro klubu, który mnie ukształtował. Ja z mojej strony zrobię wszystko, żeby odwdzięczyć mu się tym, co potrafię najlepiej, czyli swoją postawą na boisku.” – dodał piłkarz.

Przypomnijmy, że wcześniej media informowały, że Karbownik znajduje się na celowniku klubów takich jak Sevilla, Sporting Lizbona czy Real Betis. Później do grona zainteresowanych mieli dołączyć sam Real Madryt i FC Barcelona.

W tym sezonie Michał Karbownik zagrał w 22 meczach, w których zanotował sześć asyst. Młodzieżowy reprezentant Polski jest wyceniany przez portal „Trasfermarkt” na 3.6 mln euro.

Redaktor w Krótkiej Piłce i Sport247. Sympatyk Premier League i Primeira Ligi, NHL, i skoków narciarskich.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *