Bundesliga Polacy za granicą

DRAMATYCZNE statystyki Piątka. Polak ZMIAŻDŻONY przez rywala.

Do tej pory sytuacja Piątka w Herthcie jest nie do pozazdroszczenia. Były napastnik Milanu w meczu z Unionem zagrał tylko 15 minut.

W zeszłą sobotę wznowiono rozgrywki Bundesligi. Po zmianie trenera, Hertha zaczęła grać efektownie i efektywnie, czego nie można było powiedzieć o drużynie z Berlina za kadencji Jurgena Klinsmanna. W pierwszej kolejce pewnie wygrali 3:0 z Hoffenheim, a w piątek rozbili Union aż 4:0.

W derbach Berlina Krzysztof Piątek znów zaczął mecz na ławce. Niestety dla niego, wszyscy konkurenci do gry w ataku strzelili bramki – Vedad Ibisevic, Matheus Cunha i Dodi Lukebakio. Polak wszedł na boisko w 75. minucie i furory nie zrobił.

Oczekiwania były bardzo duże, bo przyszedł nowy właściciel, który ma w planach zrobić bardzo mocną Herthę i w tym pomóc miał Piątek, jednak na razie jest cieniem samego siebie i daleko mu do dyspozycji z poprzedniego sezonu, gdzie brylował w Serie A.

W następnej kolejce ekipa Bruno Labbadii wybierze się do Lipska, by zmierzyć się z RB Lipsk, które w zeszłej serii gier zaledwie zremisowali z Freiburgiem.