Primera Division

Rivaldo wskazał przyszłą gwiazdę La Liga. „Może stać się jednym z najlepszych napastników na świecie”

Rivaldo wypowiedział się na temat Erlinga Brauta Haalanda. Zdaniem legendarnego Brazylijczyka 19-latek w przyszłości będzie gwiazdą ligi hiszpańskiej, występując w Realu Madryt lub FC Barcelonie.

19-letni Norweg w aktualnym sezonie strzela bramki jak na zawołanie. Jego znakomitej passy nie przerwała nawet przeprowadzka do Dortmundu i gra w znacznie mocniejszym klubie niż RB Salzburg.

Wiele mówi się o tym, że Haaland już wkrótce trafi do jednego z najlepszych klubów świata. Poważnie zainteresowany napastnikiem jest Real Madryt. Rivaldo stwierdził, że nastolatek może w przyszłości dorównać brazylijskiemu Ronaldo.

„Niektórzy ludzie porównują Haalanda do Ronaldo Nazario. Istnieją pewne podobieństwa, jest szybki, nieustraszony i zdobywa mnóstwo goli, ale jest za wcześnie, aby mówić, że będzie jego następcą. Ronaldo wygrał dwa mistrzostwa świata i brał udział w czterech takich turniejach. Olśniewał świat swoimi bramkami. Potrzebujemy czasu, aby sprawdzić, czy Haaland osiągnie jego poziom. Ale wydaje się mieć cechy, które pozwolą mu się do niego zbliżyć.”- powiedział Rivaldo.

„Już jest świetnym graczem, ale ma dopiero 19 lat i może stać się jednym z najlepszych napastników na świecie. Gra bez strachu i na boisku wygląda bardzo spokojnie. Jest zawodnikiem światowej klasy i wciąż może się wiele nauczyć. To normalne, że obserwuje go tak wiele klubów.”- dodał Brazylijczyk.

„Real Madryt wydaje się jego głównym celem. On ma wystarczającą jakość, aby prosperować w hiszpańskim futbolu. Jego bezwzględność pod bramką stawia go w uprzywilejowanej sytuacji. FC Barcelona może być jednak dla niego dobrą alternatywą. Klub, który zdoła dopiąć ten transfer, zyska świetne wzmocnienie. Nie sądzę, aby było błędem, że któryś z zespołów nie pozyskał go w styczniu. Gdyby podpisał wtedy kontrakt z Realem Madryt, mógłby być tylko zmiennikiem. Teraz przyjdzie jako gwiazda, która będzie musiała grać od początku.”- zakończył.

Erling Braut Haaland strzelił w tym sezonie już 41 bramek. W zimowym okienku transferowym odszedł z Salzburga i dołączył do Borussii Dortmund.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *