Ekstraklasa

OGROMNE problemy Legii Warszawa przed wznowieniem sezonu! Brakuje bramkarzy

fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Choć może wydawać się to absurdalne i zaskakujące to wszystko wskazuje na to, że Wicemistrz Polski rozpocznie sezon z młodzieżowcem między słupkami. Legia słynąca z wychowywania solidnych goalkeeperów, straciła dwóch doświadczonych bramkarzy podczas obozu w Warce. W związku z tym Aleksandar Vuković będzie musiał postawić na 21-letniego Wojciecha Muzyka, który dotychczas był trzeci w hierarchii.

Ostatni czas zespół Wojskowych spędził w Warce, gdzie piłkarze w białych strojach szlifowali swoje umiejętności, przed wznowieniem sezonu. Niestety Radosław Majecki oraz Radosław Cierzniak nie zaliczą tego wyjazdu do udanych. Obaj bramkarze mogą być niedysponowani na zbliżający się wielkimi krokami start ligi. Iza Koprowiak z “Przeglądu Sportowego” informuje, że Majecki zderzył się na piątkowym treningu z Williamem Remym i ma problem z mięśniem prostym uda. Cierzniak z kolei narzeka na ból pleców. Urazy doświadczonych zawodników spowodowały, że w sparingu kontrolnym podczas zgrupowania między słupkami pojawił się 21-letni Wojciech Muzyk oraz o dwa lata od niego młodszy Mateusz Kochalski, który na co dzień występuje w zespole rezerw.

Przed startem Ekstraklasy odbędzie się jeszcze jedno ważne spotkanie. Legia zmierzy się z Miedzią Legnica w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski. Od kilku lat zespół ze stolicy walczy o triumf w krajowym pucharze, dlatego i tegoroczna edycja jest dla Legii istotna. Mecz już za osiem dni i nie wiadomo, czy obaj podstawowi bramkarze będą w stanie wyzdrowieć do tego czasu. Niewykluczone, że Vuković będzie zmuszony wybrać jednego z młodzieżowców.

Koprowiak informuje także, że Legia czeka na decyzję AS Monaco w sprawie kontraktu Majeckiego. Zgodnie z umową, jaką goalkeeper podpisał wynika, że pierwsze ćwiczenia we francuskim zespole ma rozpocząć z początkiem czerwca. Sytuację skomplikowała pandemia koronawirusa. Sezon w PKO Ekstraklasie potrwa do 19 lipca i na ten moment nie wiadomo czy bramkarz będzie mógł zostać w Legii do samego końca rozgrywek.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *