Bundesliga Polacy za granicą

Borussia Dortmund zdeklasowała Schalke w derbach. Cztery gole w pierwszym meczu po przerwie [WIDEO]

W pierwszej kolejce Bundesligi po pandemii oglądaliśmy wiele goli, niestety do jednej bramki. Borussia Dortmund w derbach Ruhry zdeklasowała Schalke 04, a raczej 4:0 – bo taki padł wynik.

Zespół Łukasza Piszczka badał przeciwnika przez pierwsze 20 minut – do tego czasu Schalke jeszcze starało się zagrozić bramce Romana Burkiego, jednak nieskutecznie. Borussia rozpoczęła strzelanie w 29 minucie. Na listę strzelców zapisał się Erling Haaland, który wykończył sytuację po podaniu Thorgana Hazarda. Od tego momentu na murawie przeważali gospodarze, którym udało się podwyższyć prowadzenie przed przerwą.

Piłkarze BVB wykorzystali błąd bramkarza, który miał za sobą fatalne spotkanie. Markus Schubert nie dokładnie podał do kolegi z zespołu, a następnie dał się pokonać Raphaelowi Guerreiro, któremu asystował Julian Brandt.

Trzeci gol dla podopiecznych Luciena Favre padł po szybkiej i jakże zabójczej kontrze. Po odbiorze piłka trafiła na połowę Schalke, a tam był już Julian Brandt, który ponownie asystował – tym razem Hazardowi.

Czwarty gwóźdź do trumny Schalke został ponownie wbity przez Raphaela Guerreiro, który w tym meczu trafiał do siatki dwukrotnie. Po szybkiej akcji dostał piłkę od Haalanda i w świetnym stylu zdobył drugiego gola.

Był to pierwszy mecz po pandemii, w którym można zrobić pięć zmian w trakcie trzech przerw. Wykorzystał to trener gości, a Lucien Favre zrobił cztery zmiany. Cały mecz z opaską kapitana rozegrał Łukasz Piszczek, dla którego był to dobry występ.

Redaktor w krotkapilka.com.pl i sport247. Wcześniej Ekstraklasa&1liga. Interesuje się największymi ligami w Europie i naszą Ekstraklasą.