Serie A

Lucas Leiva przeszedł dziś operację łąkotki

Dziś rano brazylijski pomocnik S.S. Lazio przeszedł operację czyszczenia łąkotki. W ten sposób Lucas Leiva, bo o nim mowa w pełni wykorzystał zawieszenie rozgrywek Serie A.

Podpora środka pola

22-krotny reprezentant Brazylii poddał się dzisiaj operacji czyszczenia łąkotki. Piłkarz zmagał się z dolegliwościami już od dłuższego czasu, a mimo to kontynuował grę w barwach S.S. Lazio. Z całą pewnością było to spowodowane fenomenalną postawą kolegów Lucasa Leivy, jak i samego 33-letniego gracza. Podopieczni Simone Inzaghiego są objawieniem tegorocznych rozgrywek Serie A. Zespół rodem z Rzymu traci zaledwie jedno oczko do liderującego Juventusu. Jednak marzenia o Scudetto odłożyła w czasie pandemia koronawirusa, która uniemożliwia rozgrywanie spotkań zarówno we Włoszech, jak i pozostałych ligach na świecie.

Jednak wśród wielu negatywów można znaleźć kilka pozytywnych informacji. Lucas Leiva wykorzystał zawieszenie rozgrywek Serie A, aby poddać się operacji łąkotki. Uraz doskwierał mu już od paru miesięcy, jednak brazylijski pomocnik zaciskał zęby i wraz z kolegami walczył co tydzień o kolejne 3 punkty, które przybliżały S.S. Lazio do upragnionego Scudetto. W momencie zawieszenia rozgrywek jasne stało się, że Lucas Leiva podda się operacji. Przez czas, w którym znosił ból, doczekał się między innymi stanu zapalnego, który skutecznie utrudniał mu życie i funkcjonowanie na boisku.

Brazylijczyk został zoperowany przez doktora Adrianiego w klinice Paideia. Według wstępnych informacji wszystko poszło po myśli i niebawem Lucas Leiva będzie mógł rozpocząć rehabilitację. Najprawdopodobniej piłkarz będzie mógł wznowić treningi już za około miesiąc. Przez ten czas będzie musiał skrupulatnie realizować zalecenia swojego lekarza. Jednak z uwagi na zawieszenie rozgrywek Serie A Brazylijczyk nie ma się co spieszyć. Nie wiadomo czy w ogóle sezon 2019/2020 zostanie dokończony. Jeśli z powrotem liga ruszy to nie prędzej niż za wiele tygodni. Z całą pewnością do tego czasu pewniak do pierwszej jedenastki S.S. Lazio zdąży się wykurować. Co za tym idzie, pomóc swojemu zespołowi w walce o upragnione Scudetto.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *