Premier League

Działacze są zgodni w sprawie dokończenia Premier League

grafika: własne/Krótka Piłka

Działacze angielskich zespołów grających na najwyższym szczeblu rozgrywkowym są zgodni w sprawie dokończenia tegorocznych rozgrywek Premier League. Kluby są przeciwko powrotowi do gry już na początku maja. W piątek podjęto decyzję o bezterminowym zawieszeniu rozgrywek. Co więcej, działacze Arsenalu wystosowali specjalne oświadczenie w tej sprawie, w którym poruszyły temat dokończenia sezonu 2019/2020.

Marzenia o sprawiedliwym końcu rozgrywek

W piątek doszło do spotkania pomiędzy władzami klubów Premier League, EFL, Super Ligi oraz FC Championship kobiet. Podczas rozmów wszyscy zebrani byli zgodni w sprawie powrotu do gry już na początku maja. Jak się można domyślać działacze, skrytykowali ten pomysł ze względu na zdrowie piłkarzy. Ten niedorzeczny scenariusz miałby wejść w życie według tymczasowych rozporządzeń angielskiej federacji piłkarskiej. Jednomyślne stanowisko przedstawicieli klubów sprawiło, że związek wycofał się z tych planów. Ligę zawieszono bezterminowo.

Wśród poruszanych tematów było samo dokończenie sezonu 2019/2020. Od kilku tygodni w mediach trwa burza, w której sympatycy futbolu oraz eksperci eksponują swoje zdanie odnośnie do zakończenia bądź dokończenia rozgrywek. Działacze Arsenalu wystosowali specjalne oświadczenie, w którym opowiadają się po stronie przeprowadzenia sezonu 2019/2020 do końca. Co ważne warunkują tę decyzję od decyzji rządu oraz służb medycznych.

Jako klub w pełni popieramy przeprowadzenie wszystkich pozostałych meczów ligowych i pucharowych sezonu 2019/20. Zagwarantuje to uczciwość w tych rozgrywkach. Również w pełni zgadzamy się z wnioskiem, że jakikolwiek powrót do gry, będzie możliwy jedynie po uzyskaniu zgody rządu i służb medycznych.

Włodarze Arsenalu

W piątek zapadły również inne decyzje. Kluby grające na najwyższym szczeblu rozgrywkowym doszły do porozumienia w sprawie pomocy pieniężnej dla niższych lig. W geście wsparcia przekażą ponad 125 mln funtów, aby wspomóc zespoły, które kryzys wywołany przez pandemię koronawirusa dotknął najbardziej. To właśnie kluby z niższych lig czeka walka o byt, ponieważ zaraza odebrała im znaczną część dochodów, głównie z dnia meczowego. Co więcej, kluby Premier League zgodziły się także na przekazanie 20 mln euro na samą walkę z pandemią koronawirusa w kraju.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *