Europejskie puchary

Ceferin rozważa wznowienie rozgrywek pucharowych w nowym systemie

Fot.: uefa.com

Zaraza przysparza duże problemy w kwestii organizacji meczów i sezonu. Odwołano wszystkie rozgrywki pucharowe oraz większość europejskich lig. Prezydent UEFA, Aleksander Ceferin przyznaje, że baraże Ligi Mistrzów i Ligi Europy są dobrą opcją do dalszej organizacji sezonu.

Jednak warunek jest jeden. Sezon musi zakończyć się do 3 sierpnia. Stanowi to wielką niewiadomą, gdyż nikt z nas nie ma pojęcia, kiedy to wszystko się skończy. Jeśli unormuje się wcześniej, to piłkarskie rozgrywki zostaną wznowione.

Moglibyśmy grać z obecnym systemem lub w jednorazowym meczu rozgrywanym na neutralnej nawierzchni. Na razie jest to tylko opcja gry w Final Eight lub Final Four.

mówi Ceferin.

Jedyną złą decyzją, którą moglibyśmy teraz podjąć, byłoby granie w sposób, który zagraża zdrowiu i bezpieczeństwu zawodników, fanów i sędziów. Jeśli jednak jesteśmy w bezpiecznych warunkach, nie widzę problemu.

dodaje.

To ciekawe, gdyż wcześniej nie był skłonny do przerwania rozgrywek. Cóż. Ponadto, najbardziej prawdopodobne jest to, że gdy rozgrywki zostaną wznowione, będą rozgrywane bez udziału publiczności.

Redaktor portalu ''Krótka Piłka''. Kibic lig zagranicznych i Lotto Ekstraklasy.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *