Inne

Apel piłkarza S.S. Lazio do krajowych władz

Pandemia koronawirusa wstrząsnęła światem futbolu. Niestety zawieszenie lig oraz przełożenie igrzysk olimpijskich wydaje się obecnie najmniejszym problemem. W wielu krajach trwa nieustanna walka o ludzkie życie. Jednym z takich krajów jest Wenezuela kraj, z którego pochodzi piłkarz S.S. Lazio, Felipe Caicedo. Dziś za pomocą mediów społecznościowych zaapelował on o wprowadzeniu w życie nowych obostrzeń, które mają zastopować rozprzestrzenianie się zarazy na terytorium Wenezueli.

Rozpaczliwy apel

Snajper S.S. Lazio urodził się w Guayaquil. Do tej pory to właśnie wenezuelskie miasto zostało najbardziej dotknięte przez pandemię koronawirusa. Nie dziwi zatem stanowcza reakcja Felipe Caicedo, które za pomocą mediów społecznościowych zaapelować do krajowych władz.

Akcja zapoczątkowana przez napastnika S.S. Lazio ma skłonić krajowych polityków do wzięcia sprawy w swoje ręce. Aktualnie pandemia koronawirusa zbiera śmiertelne żniwo w najbardziej zaludnionym mieście w kraju, w Guayaquil. Jest to również rodzinna miejscowość Felipe Caicedo. W tym miejscu z dnia na dzień wzrasta liczba zarażonych, a co za tym idzie także zmarłych. Co więcej, sytuacji jest na tyle tragiczna, że na ulicy są porzucane ciała ludzkie…

Felipe Caicedo, które aktualnie przebywa w Rzymie, nie mógł pozostać obojętny wobec tragedii, która dotyka jego rodaków. Wenezuelczyk postanowił wystosować specjalny apel, który zamieścił na swoim koncie na Twitterze.

Apel brzmi mniej więcej tak:

„Proszę władze Ekwadoru, aby podjęły działania w obliczu tej sytuacji kryzysowej, godne ubolewania jest to, że w Guayaquil, podobnie jak w pozostałej części kraju, nie zadeklarowano całkowitej i obowiązkowej kwarantanny. Aby powstrzymać wirusa, konieczne są poważne środki i należy je wprowadzić ćwicz teraz ”.

Felipe Caicedo, cytowany przez „Corriere dello Sport”.
Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *