Europejskie puchary

UEFA apeluje, by ligi nie kończyły sezonu. Grozi niedopuszczeniem do europejskich pucharów

Fot.: uefa.com

Decyzja władz ligi belgijskiej o planach zakończenia sezonu wywołała duże poruszenie. UEFA wysłała list do wszystkich federacji, by wstrzymały się z takimi decyzjami.

Czwartkowa decyzja ligi belgijskiej o planowanym zakończeniu sezonu i przyznaniu tytułu mistrzowskiego Club Brugge spowodowała duże poruszenie w całej piłkarskiej Europie.

Tego samego dnia UEFA wystosowała list do wszystkich federacji, aby wstrzymały się z decyzjami w sprawie zakończenia sezonu. Europejska federacja nadal naciska, aby wszystkie rozgrywki zostały dokończone.

„Każda decyzja o zakończeniu mistrzostw krajowych w tym momencie byłaby przedwczesna i nieuzasadniona. Dokończenie sezonu i rozstrzygnięcie go na boisku to cel, do którego wszyscy muszą dążyć tak długo, jak to możliwe. Nawet w tak niespotykanej sytuacji, jaką jest pandemia.”- możemy przeczytać w liście UEFA.

UEFA nie tylko apeluje, ale grozi, że przyznanie tytułu mistrzowskiego bez dokończenia sezonu może spowodować brak dopuszczenia klubów do europejskich pucharów.

„Tytuł mistrzowski przyznany bez ukończenia sezonu w całości może zagrozić uczestnictwu danej drużyny w europejskich pucharach w następnym sezonie.”- wyjaśnia w liście UEFA.

Europejskie władze nie wywierają nacisku w sprawie terminu dokończenia rozgrywek. UEFA uważa, że sezon można dokończyć nawet w lipcu i sierpniu.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *