Sport 247

Lukas Podolski o pozytywach w futbolu po pandemii

Lukas Podolski
Author: Łukasz Brodowski License: commercial use allow Website: flickr.com

Piłka nożna, jak i cały świat mierzą się z sytuacją pandemii koronawirusa. Dużo mówi się o tym, że kluby mogą mieć problemy finansowe, niektóre z nich mogą nawet upaść. Były reprezentant Niemiec, Lukas Podolski sądzi, że wydarzenia te zmienią rynek piłkarski.

34-latek w programie “Doppelpass” niemieckiej telewizji Sport1 udzielił wypowiedzi na temat przyszłości piłki nożnej po zakończeniu pandemii koronawirusa. Mistrz świata z 2014 roku znalazł pozytyw płynące z obecnych wydarzeń.

“Kluby za najlepszych piłkarzy płaciły w ostatnich latach coraz większe sumy. Rekordowy transfer Neymara za 222 mln euro z Barcelony do PSG z 2017 roku to jedno. Drugie to coraz częstsze transakcje bardzo młodych zawodników za kilkadziesiąt mln euro.” – mówił Lukas Podolski.

W podobny sposób wypowiedział się również w ostatnich tygodniach prezes Bayernu Monachium, Uli Hoeness. 68-latek podkreślił, że w najbliższych latach nie wyobraża sobie transferów na poziomie 100 mln euro.

W obecnym czasie dochody klubów są nikłe w stosunku do tych sprzed pandemii. Do kas klubowych nie wypływają pieniądze z dni meczowych, co dla niektórych z nich było ważnym czynnikiem funkcjonowania. Największe potęgi Europy są oczywiście zabezpieczone pod kątem finansowym, ale i tak muszą obniżać pensję piłkarzy, aby utrzymać stabilność. Nie wiemy przecież ile jeszcze będzie trwała obecna sytuacja.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *