Europejskie puchary Ligi zagraniczne Polska piłka

Rozgrywki europejskie przedłużone do sierpnia? UEFA rozmyśla nad odpowiednim scenariuszem

uefa.com

Do mediów spływają kolejne doniesienia odnośnie możliwych scenariuszy dokończenia sezonu 19/20. Obecny sezon może trwać aż do sierpnia!

Pandemia koronawirusa sprawiła, że cały piłkarski świat stanął. Zarówno kluby jak i sponsorzy tracą pieniądze, które mogli wliczać w prognozy przedsezonowe. Głównie chodzi o wpływy z dnia meczowego, których przez zawieszenie rozgrywek oczywiście nie ma. I pewnie wcale nie będą tak wysokie, nawet gdy piłkarski świat ponownie ruszy z impetem.

Stale pojawiają się natomiast możliwe scenariusze dokończenia europejskich lig. Optymistyczny wariant zakładał, że ligi ruszą już w maju i zakończą w czerwcu, ale niestety wcale się na to nie zanosi.

Jak podaje „The Times”, UEFA zastanawia się czy nie wydłużyć rozgrywek aż do sierpnia. Jak wiadomo, miałoby to realny wpływ na sezon 2020/21, bo niektóre ligi w tym czasie już zaczynają grać. Sezon musiałby rozpocząć się później, ale i zakończyć wcześniej. W perspektywie są przecież przesunięte Mistrzostwa Europy.

Jest jednak rozwiązanie, które mogłoby zostać wcielone w życie. W tej sytuacji pominięte zostałoby większość meczów międzynarodowych. Dzięki temu, łatwiej byłoby stworzyć jakiś realny plan odbywania się rozgrywek klubowych.

Redaktor "Krótka Piłka". Ekstraklasa, Niższe polskie ligi, Polacy za granicą Twitter: patrykchudoba, Instagram: patryk_chudoba_

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *