Primera Division

Diego Simeone straci ogromne pieniądze. Wszystko przez koronawirusa

grafika: własne/Krótka Piłka

Diego Simeone, który jest najlepiej opłacanym trenerem w futbolu będzie zmuszony obniżyć swoje wynagrodzenie o co najmniej 30 procent. Pieniądze stracą także piłkarze i pracownicy FC Barcelony.

Diego Simeone jest zdecydowanie najlepiej opłacanym trenerem w świecie futbolu. Argentyńczyk zarabia 40,5 mln euro rocznie. Drugi w tej klasyfikacji Antonio Conte może się pochwalić rocznymi zarobkami na poziomie 30 mln euro.

Koronawirus sprawił jednak, że powyższe sumy w najbliższym czasie staną się nieaktualne. Kluby gorączkowo szukają oszczędności, a najbardziej ucierpią na tym piłkarze i trenerzy.

„Sunday Express” informuje, że Diego Simeone straci przynajmniej 30 procent swojego wynagrodzenia. Cięcia kosztów mogą być jeszcze większe jeśli sytuacja w Hiszpanii nie ulegnie poprawie.

W Hiszpanii stwierdzono już ponad 72 tysiące przypadków zakażenia koronawirusem, a blisko 6 tysięcy osób zmarło. Mimo wszystko władze La Ligi wierzą, że uda się dokończyć sezon.

Na rewolucję finansową zdecydowano się także w Barcelonie. Władze katalońskiego klubu ustaliły, że piłkarze i pracownicy klubu będą musieli zrezygnować z dużej części swoich wynagrodzeń. W mediach mówi się, że cięcia mogą wynieść nawet 70 procent.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *