Polacy za granicą

Rybus zgodny ze Szczęsnym. Nie miałby problemu z brakiem pensji

fot. Paweł Jerzmanowski

Maciej Rybus uznał, że dla piłkarza brak pensji w obecnej sytuacji nie powinien sprawić problemów. Słusznie zauważa większą możliwość odłożenia pieniędzy na gorsze czasy od tych, zarabiających mniej.

W rozmowie z „PS” lewy obrońca Lokomotiwu Moskwa mówi o rzeczywistości funkcjonowania w czasach pandemii koronawirusa. W Rosji zakazano publicznych zgromadzeń, dlatego piłkarze Lokomotiwu trenują od środy indywidualnie. Zakazano również wychodzenia z domu osobom mającym przynajmniej 65 lat, a trener Jurij Siomin przekracza ten wiek o 7 lat.

Rybus łatwo zauważa różnicę między stanem normalności, a tym co obecnie dzieje się w Moskwie.  – Zwykle rano przyjazd na trening zajmował mi 45 minut, a ostatnio już po 20 minutach byłem na miejscu. Większość ludzi chodzi w maskach, rękawiczkach, restauracje są otwarte, ale ja je omijam. Wiem, że powoli zamykane są kina, siłownie, ale nie ma takich ograniczeń jak w Polsce. Może tutaj epidemia jest na innym etapie. Przybywa jednak osób zakażonych. To pewnie kwestia dni, gdy zostaną wprowadzone radykalniejsze środki.

Pieniądze sprawą drugorzędną

Kilka klubów w związku z szerzącą się pandemią i utratą sporej liczby pieniędzy stara się renegocjować umowy z piłkarzami, w celu uzyskania mniejszych strat. Na ten temat wypowiada się także obrońca Lokomotiwu. 55-krotny reprezentant Polski twierdzi, że nie miałby problemu z utratą pensji na czas, w którym nie wykonuje obowiązków zawodowych.

– Mam świadomość, że to trudny czas. Nie tylko dla piłkarzy, ale przede wszystkim dla wszystkich ludzi, którzy normalnie pracują od poniedziałku do piątku, a teraz nie mają dochodów. A jeśli o nas chodzi, to zgadzam się z tym, co powiedział Wojtek Szczęsny. To nie byłoby problemem, jeśliby nam nie płacili za okres, gdy nie możemy wykonywać zawodu. Większy kłopot mają osoby, które zarabiają mniej od nas. Rozsądny człowiek potrafi odłożyć i zainwestować. Łatwiej o to piłkarzom, którzy mają dobre dochody, niż zwykłym ludziom – mówi Rybus.

Maciej Rybus występuje w Lokomotiwie Moskwa od sezonu 17/18. Z klubem wygrał już mistrzostwo Rosji, Puchar Rosji i Superpuchar Rosji. Wystąpił już w 68 spotkaniach (7 w Lidze Mistrzów), w których strzelił 2 bramki i zaliczył 5 asyst.

Redaktor krotkapilka.com.pl. Ekstraklasa i niższe polskie ligi, Polacy za granicą, LM, Premier League. Twitter: @PatrykChudoba

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *