Serie A

Koniec sezonu w Serie A? Chce tego kilka drużyn

AC Milan, Inter Mediolan, Sampdoria, Genoa i Brescia – to kluby, które według informacji „Corriere dello Sport” chcą zakończenia sezonu 2019/20 w Serie A.

W związku z panującą pandemią koronawirusa władze Serie A podjęły decyzję o zawieszeniu rozgrywek do 3 kwietnia. Mając jednak na uwadze fakt, że wirus wciąż się rozprzestrzenia i wiele krajów wprowadziło bardzo restrykcyjne przepisy, wątpliwe jest, by rozgrywki zgodnie z tą datą zostały wznowione.

Decyzja o ewentualnym zakończeniu sezonu budzi wiele emocji. Włoskie kluby podzieliły się na dwie grupy – pierwszą, która chce, by rozgrywki zostały zakończone i drugą, która chce dokończyć ligę i rozegrać pozostałe spotkania. Do pierwszej grupy należą następujące kluby – AC Milan, Inter Mediolan, Sampdoria, Genoa i Brescia. Przeciwnego zdania są jednak Roma, Napoli, Lazio Sassuolo i Cagliari. Pozostałe kluby nie opowiadają się za żadnym z tych stanowisk.

W kontekście innych rozwiązań najczęściej mówi się o fazach play-off i play-out. Argumentacja jest taka, że takie rozwiązanie pozwoliłoby wyłonić mistrza kraju oraz spadkowiczów. Na ten moment nie wiadomo, jaka decyzja zostanie podjęta. Pewne jest, że ciężko będzie wypracować wspólne stanowisko wszystkich klubów.

Content manager oraz Szef działu „Polska Piłka" - krotkapilka.com.pl

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *