Inne

Dobre wiadomości! Abdelhak Nouri wybudził się ze śpiączki

grafika: własna/Krótka Piłka

Latem 2017 roku Ajax Amsterdam odbywał przedsezonowe zgrupowanie w Australii. W meczu z Werderem Brema 20-letni wówczas Abdelhak Nouri upadł na murawę. Reanimacja udzielana przez klubowych lekarzy trwała kilka minut. Okazało się, że doszło do obrażeń mózgu, stan był poważny. Parę dni temu rodzina piłkarza podała informacje, że 22-latek wybudził się ze śpiączki.

Kibice drużyny ze stolicy Holandii zapomnieli o młodym graczu. W tym czasie klub odniósł wielki sukces jakim była gra w półfinale Ligi Mistrzów w sezonie 2018/19. Napłynęły jednak szczęśliwe informacje, zawodnik wybudził się ze śpiączki i jest z nim kontakt. O wszystkim powiedziała rodzina piłkarza w programie „De Wereld Draait Door”.

„On śpi, je, marszczy brwi, ale jest bardzo zależny. Możliwa jest pewna forma komunikacji, na przykład w postaci uniesienia brwi (…) Oglądamy z nim telewizję. Często ma też uśmiech na twarzy.” – powiedział brat 22-latka.

Podzieliliśmy zadania między siebie i tak zostanie. Nie sądzę, żeby gdziekolwiek indziej było mu lepiej (…) Musimy dbać o niego jak najlepiej. Staramy się wiele robić sami.” – dodał ojciec piłkarza.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *