Bundesliga

Piłkarze Bayernu Monachium mogą wrócić do treningów

grafika: własna/Krótka Piłka

Z powodu koronawirusa praktycznie wszystkie ligi zostały wstrzymane, tak samo ma się sytuacja z treningami. Piłkarze ćwiczą indywidualnie w domach według instrukcji przekazanych przez kluby, jednak inaczej ma być w przypadku Bayernu Monachium. Mistrzowie Niemiec planują wznowić treningi.

Władze Bayernu chcą wznowić treningi na podobnych zasadach jak ma to miejsce w RB Lipsk czy we Wolfsburgu. Hansi Flick planuje odbywać sesje treningowe na obiektach klubu z Bawarii. Ćwiczenia miałyby odbywać się w małych grupach, aby nie narażać zdrowia piłkarzy.

Wznowienie treningów ma mieć miejsce na początku kwietnia. Robert Lewandowski jest na razie na etapie wracania do pełnej sprawności sportowej po doznaniu kontuzji w pierwszym meczu 1/8 Ligi Mistrzów z Chelsea. Według lekarzy Bayernu Monachium polski snajper miał wrócić do gry w pierwszym tygodniu kwietnia. Wielce możliwe, że „Lewy” będzie mógł odbywać ewentualne trening z zespołem.

Piłkarze Bayernu Monachium trenują obecnie indywidualnie w domach pod nadzorem sztabu szkoleniowego. W tych treningach uczestniczy także Robert Lewandowski.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *