Serie A

Milik i Zieliński z zakazem opuszczania miasta

grafika: własne/Krótka Piłka

Sytuacja we Włoszech jeśli chodzi o kwestie koronawirusa jest dramatyczna, ilość zarażonych z dnia na dzień rośnie w ogromnym tempie, a śmiertelność na 1000 mieszkańców jest tam największa spośród wszystkich państw na świecie. Mieszkańcy Półwyspu Apenińskiego są objęci powszechnym zakazem opuszczania domów (wyjątkiem są zakupy). Władze Napoli zdecydowały się nałożyć na swoich piłkarzy zakaz opuszczania miasta. Ma to na celu zmniejszenie ryzyka zachorowań wśród piłkarzy tego klubu.

Dziś czyli 25 marca Arkadiusz Milik i spółka mieli wznowić treningi jednak obecna sytuacja nie pozwala na takie działania. Piłkarze dostali wytyczne co do treningów indywidualnych w domach. Zdaniem jednego z dzienników takie decyzję podjęte przez Napoli są wynikiem myśli o wznowieniu rozgrywek.

„Ich powrót wiązałby się z dwutygodniową, obowiązkową kwarantanną. W klubie cały czas wierzą, że wkrótce rozpoczną się treningi.” – czytamy w „Il Mattino”.

W Juventusie Turyn mamy natomiast przypadek Cristiano Ronaldo, który opuścił Włochy i już nie wrócił. Jednak jak wyjaśnił to Wojciech Szczęsny w rozmowie z Matuszem Borkiem ta sytuacja zbiegła się w czasie z udarem, którego doznała matka Portugalczyka i ten udał się to ojczyzny, powrót do Italii objętej koronawirusem nie miał już sensu.

Przerwa w rozgrywkach Seria A wydaje się potrwać jeszcze długi czas. Liczba zachorowań na Półwyspie Apenińskim maleje stosunkowo w ostatnich dniach, ale ich ilość nadal jest ogromna.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *