Premier League

Manchester United zainteresowany Griezmannem

grafika: własna/Krótka Piłka

Antoine Griezmann może odejść po sezonie z FC Barcelony – informuje hiszpański „Sport”. Faworytem do pozyskania francuskiego piłkarza jest Manchester United.

O ewentualnym odejściu Antoine’a Griezmanna z FC Barcelony mówi się już od jakiegoś czasu i informacje te się nasilają. Władze klubu mają być niezadowolone i nieusatysfakcjonowane z gry Francuza. Oczekiwania co do jego występów były wyższe, aniżeli poziom, który Griezmann reprezentuje w brawach „Barcy”.

Sytuację tę wykorzystać będzie próbował Manchester United, który jest faworytem w wyścigu o 29-latka. Kwota, jaką Anglicy będą musieli zapłacić Barceloni, oscyluje w granicach 100 milionów euro. Właśnie takiej kwoty oczekuje mistrz Hiszpanii, który w 2019 roku zapłacił za Griezmanna 120 milionów euro.

Pozyskanie takiej kwoty pozwoliłoby Barcelonie sprowadzić swój największy cel transferowy, czyli Lautaro Martineza z Interu Mediolan. Argentyńczyk w tym sezonie rozegrał w Serie A 22 spotkania, w których strzelił dwanaście goli. Jego kontrakt z Interem obowiązuje do czerwca 2023 roku.

Antoine Griezmann piłkarzem FC Barcelony został 14 lipca 2019 roku. Od tego czasu wystąpił w 37 spotkaniach, 14 razy udało mu się strzelić gola i czterokrotnie asystować kolegom. Jego aktualna wartość w serwisie „transfermarkt” wynosi 120 milionów euro.

Content manager oraz Szef działu „Polska Piłka" - krotkapilka.com.pl

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *