Europejskie puchary

Dokończenie sezonu w lipcu i okno transferowe na pół roku. UEFA rozważa nowe pomysły

FIFA wraz z UEFA próbują znaleźć odpowiednie rozwiązanie na dokończenie sezonu w obliczu koronawirusa. Jak podają media – są wprowadzane zmiany w terminarzu na dokończenie Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

‚Corriere dello Sport’ donosi o nowym planie na zakończenie europejskich pucharów. Finały Ligi Mistrzów i Ligi Europy miałyby odbyć się w lipcu. Do tego czasu miałby się skończyć sezon w ligach krajowych, a następnie ruszyłyby europejskie puchary. Spotkania podczas fazy pucharowej rozgrywane co trzy dni.

FIFA natomiast zastanawia się, jakie zmiany przeprowadzić podczas okna transferowego. Specjalnie powołana grupa robocza zakłada jedno z rozwiązań – okienko transferowe rozpoczyna się od zakończenia lig w Europie (połowa lipca) aż do końca stycznia.

Grupa ta oceni potrzebę wprowadzenia zmian lub tymczasowych zwolnień w regulaminie FIFA dotyczącym transferów zawodników. Wszystko to w celu ochrony umów zarówno dla piłkarzy, jak i dla klubów. Prace te już się rozpoczęły i będą prowadzone w porozumieniu ze wszystkimi kluczowymi stronami, w tym konfederacjami, ligami, klubami oraz zawodnikami

Stwierdza rzecznik prasowy FIFA
Redaktor w krotkapilka.com.pl i sport247. Wcześniej Ekstraklasa&1liga. Interesuje się największymi ligami w Europie i naszą Ekstraklasą.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *