Premier League

Oto pierwsze efekty pracy Artety. Różnicę widać gołym okiem

To jeden z najgorszych sezonów Arsenalu w XXI wieku. Poprzedni manager, Unai Emery w pewnym momentach sprawiał wrażenie osoby, która nie wie co robi. Na ratunek przyszedł Mikel Arteta. Poprawę gry widać gołym okiem.

Początek sezonu było obiecujący. Klub przeprowadził kilka ciekawych transferów m.in. zakup Nicolasa Pepe czy Davida Luiza. Jednak wyniki nie były zadowalające.

Emery był ciągle pod presją. Hiszpan sam nie wiedział co robi, i pewne było to, że trener wyleci z posady. Tak się stało. Na kilka tygodni trenerem tymczasowym został Fredrik Ljungberg.

Na stanowisko managera zatrudniony został Mikel Arteta. Hiszpan wlał w serca kibiców „Kanonierów” nadzieję na lepsze wyniki. W końcu były pomocnik trenerskie szlify zbierał u Pepa Guardioli.

Poprawę w grze widać gołym okiem. Dużą bolączką Arsenalu była gra w obronie. Pod wodzą Mikela Artety klub z Emirates Stadium w 15 meczach zanotował osiem razy czyste konto. Dla porównania, w tym sezonie Arsenal Emery’ego w 20 meczach tylko pięciokrotnie zagrał na „zero” z tyłu.

Redaktor w Krótkiej Piłce i Sport247. Sympatyk Premier League i Primeira Ligi, NHL, i skoków narciarskich.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *