Polacy za granicą Serie A

Piłkarze SSC Napoli wytaczają proces przeciwko Aurelio De Laurentiisowi

grafika: własne/Krótka Piłka

Sytuacja w SSC Napoli w trwającym sezonie 2019/20 jest fatalna. Włoski klub zdecydowanie obniżył loty w Serie A, a jedyne, o co walczy, to o europejskie puchary. Obecnie plasują się na dziewiątej lokacie, a problemy leżą nie tylko w wynikach, ale też w atmosferze wewnątrz klubu.

Napięcie powstało w listopadzie, gdy SSC Napoli zremisował z RB Lipsk 1:1 w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W związku z tym właściciel włoskiego klubu zarządził dodatkowe zgrupowanie. Jednak piłkarze nie widzieli takiej potrzeby i nie stawili się na nim. W odpowiedzi na to zostały nałożone kary pieniężne o łącznej sumie 2,5 mln €. Średnio, jeden zawodnik stracił około 1/4 wypłaty. Polski duet też na tym ucierpiał. Mianowicie Milik nie otrzymał 95 tys. euro, a Zieliński 40 tys.

Sankcje spowodowały oburzenie w zespole, więc piłkarze postanowili wytoczyć proces przeciwko Aurelio De Laurentiisowi. Zaraz po tym, sześciu piłkarzy (Insigne, Milik, Zieliński, Mertens, Lozano, Manolas) złożyli wniosek o zmianę sędziego, gdyż ten miał powiązania z właścicielem klubu. Jednak wniosek został odrzucony. Jak zakończy się ta sprawa dowiemy się wkrótce, gdyż stopniowo ruszają procesy 24 zawodników SSC Napoli.

Redaktor portalu ''Krótka Piłka''. Kibic lig zagranicznych i Lotto Ekstraklasy.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *