Liga Mistrzów

Niesamowity wyczyn Haalanda w meczu z PSG. Zbliżył się do rekordu świata!

Wczorajsze spotkanie Borussii Dortmund z PSG zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:1. Po spotkaniu wiele mówi się jednak o niesamowitym sprincie Erlinga Haalanda.

Pierwsze spotkanie w ramach 1/8 Ligi Mistrzów pomiędzy Borussią, a PSG zakończyło się zwycięstwem „BVB”. Dwa gole w meczu zdobył Herling Haaland, który wyprzedził Roberta Lewandowskiego w klasyfikacji najlepszych strzelców tej edycji Ligi Mistrzów. Młody Norweg zachwycił cały piłkarski świat swoimi bramkami, a w szczególności to drugie trafienie warte jest odtworzenia.

Po spotkaniu jeden z kont na Twitterze zajmującymi się statystykami wyliczył, że w pewnym momencie, Haaland pokonał odległość 60 metrów w zaledwie 6,64 s. Wynikiem tym zbliżył się do rekordu świata w biegu na 60 m ustanowionego przez Christiana Colemana (6. 34 s). Wynik Norwega wydaje się być tym bardziej nieprawdopodobny, jeśli popatrzymy na jego niesamowitą posturę i wzrost (194 cm).

Poza tym niesamowitym osiągnięciem, 19- latek stał się też pierwszym zawodnikiem w historii Ligi Mistrzów, który podczas jednaj edycji, zdołał zdobywać bramki dla dwóch różnych klubów (RB Salzburg, Borussia Dortmund).

https://twitter.com/Squawka/status/1230032016344801280?s=20
Redaktor portalu "Krótka Piłka". Wierny obserwator La Liga i Premier League oraz kibic polskich zespołów w europejskich pucharach.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *