Bundesliga Inne

Łukasz Piszczek z nowym kontraktem? W klubie prowadzą rozmowy

Świetne występy Łukasza Piszczka w ostatnich tygodniach sprawiają, że temat przedłużenia kontraktu z Polakiem powrócił. Głos w tej sprawie zabrał dyrektor sportowy Borussii, Michael Zorc.

Jeszcze niedawno, niemieckie dzienniki informowały, że sezon 2019/20 będzie dla polskiego obrońcy ostatnim w czarno-żółtych barwach. Fenomenalne występy 34-latka przeciwko Eintrachtowi Frankfurt (bramka) oraz PSG sprawiły jednak, że wbrew temu co pisały niemieckie media, klub z Westfalii zastanawia się nad przedłużeniem umowy z Polskim obrońcom. Władze klubu zdają sobie sprawę, że Piszczek pomimo zaawansowanego wieku, wciąż jest ważną częścią zespołu.

Po wczorajszym spotkaniu z PSG (2:1) dyrektor sportowy Borussii, Michael Zorc, został zapytany o plany klubu wobec byłego reprezentanta Polski:

„Piszczek prezentuje dobrą formę. W meczu z Eintrachtem zaliczył świetny występ. Prowadzimy rozmowy w sprawie przedłużenia umowy dla Łukasza, ale ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.”

przyznał Zorc

Mimo tego, że decyzja nie została jeszcze podjęta, możemy liczyć na to, że władze „BVB” zdecydują się na przedłużenie kontraktu z Piszczkiem o kolejny rok.

Polak w obecnym sezonie wystąpił w 24 spotkaniach, w których zdobył jedną bramkę i trzykrotnie asystował swoim kolegom z drużyny.

Redaktor portalu "Krótka Piłka". Wierny obserwator La Liga i Premier League oraz kibic polskich zespołów w europejskich pucharach.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *