Bundesliga Liga Mistrzów

AS Roma nie zaryzykowała i nie kupiła Hålanda

Ostatnimi czasy Erling Braut Håland zadziwia wszystkich swoją niebywałą formą. Nie ma co się dziwić, gdyż Norweg jest w wybornej formie strzeleckiej, a jego statystyki są imponujące.

Pierwszy, poważny przejaw talentu pokazał na mistrzostwach świata do lat 20 rozgrywanych w Polsce. Erling podczas meczu z Hondurasem (12:0) zdobył aż dziewięć (!) bramek. Wyczyn szybko obiegł świat, a ci, dla niektórych nie był już anonimem.

Jednak skauci klubów piłkarskich zaczynają obserwować zawodników dużo wcześniej, w związku z tym mogą dostrzec talent przed jego wystrzałem. Jednym z takich klubów jest AS Roma, która nie zaryzykowała i nie zakontraktowała Norwega dwa lata temu.

Dwa lata temu Romie zaoferowano Hålanda. Kosztował wtedy cztery mln euro. Monchi dostał propozycję od naszego byłego piłkarza, ale klub nie zdecydował się go kupić i zamiast tego poszedł do Salzburga.

powiedział Sebino Nela, teraz dyrektor kobiecej drużyny AS Romy.

Obecnie, jego klauzula wykupu wynosi 75 mln euro, a BVB pozyskała go za jedyne 20 mln euro. Erling Braut Håland strzelił w barwach Borussi Dortmund 11 bramek i zanotował jedną asystę. Co ważne, rozegrał dopiero siedem spotkań, a debiut zaliczył 18 stycznia 2020 roku. Czas pokaże, czy będzie jednosezonowym odkryciem, czy piłkarzem pokroju Lewandowskiego, Kane’a czy Aguero.

Redaktor portalu ''Krótka Piłka''. Kibic lig zagranicznych i Lotto Ekstraklasy.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *