Primera Division

Josep Maria Bartomeu odpiera zarzuty. „To nieprawda”

Prezes FC Barcelony zdecydowanie odpiera zarzuty pod swoim adresem, które pojawiły się w ostatnim czasie. Josep Maria Bartomeu twierdzi, że jego klub nigdy nie zatrudnił firmy, która miałaby komuś szkodzić.

Kubeł zimnej wody

Josep Maria Bartomeu zjawił się na gali rozdania nagród dla hiszpańskich dziennikarzy. Jak się można domyślać, od razu został zasypany pytaniami o zarzuty, o których donosiły media. Prezes FC Barcelony stanowczo zaprzeczał, jakoby jego klub miał zatrudniać osoby, których praca polegała oczernianiu wizerunku innych osób. Według hiszpańskiej prasy ta praktyka miała być stosowana w mediach społecznościowych. Co więcej, Josep Maria Bartomeu zapowiedział, że klubowi prawnicy rozpoczęli prace nad zaprzestaniem współpracy z firmą I3Ventures.sl.

Hiszpańska prasa wczoraj poinformowała opinię publiczną o tym, że Duma Katalonii miała zatrudniać osoby, które dyskredytowały ich przeciwników w mediach społecznościowych. Co więcej, tymi wrogami publicznymi numer jeden mieli być oponenci obecnego prezesa FC Barcelony. Pierwszą informację na ten temat podało radio „Cadena Ser”. Druga w kolejności była „Marca”, która uzyskała dostęp do prezentacji, która ujawnia szczegóły całego przedsięwzięcia. Była to kampania wycelowana przeciwko Victorowi Fontowi, który według mediów miał stanąć w szranki z obecnym prezesem FC Barcelony w nadchodzących wyborach.

Zarząd klubu odniósł się do zarzutów, które padły na antenie radia, jednak nie ustosunkował się do prezentacji, którą opublikowała „Marca”. Pierwszą osobą, która pochyliła się nad tą sprawą, był obecny prezes Dumy Katalonii. Wypowiedział się na ten temat na gali rozdania hiszpańskich nagród dziennikarskich.

„Chcę, aby wszystko było jasne dla członków naszego klubu. Barca nigdy nie zatrudniła żadnej firmy, aby zaszkodzić reputacji dowolnego piłkarza, byłego piłkarza, polityka, prezesa lub byłego prezesa. To nieprawda. W razie potrzeby będziemy bronić się przed ludźmi, którzy nas oskarżają. To nieprawda. Barcelona nigdy nie zatrudniła kogokolwiek, kto miałby zaszkodzić czyjejś reputacji” – powiedział Josep Maria Bartomeu na gali rozdania hiszpańskich nagród dziennikarskich.

„Po potwierdzeniu, że jedno z kont powiązanych z tą firmą prezentuje nieodpowiednie komentarze w stosunku do osób związanych z naszą organizacją, dziś rano poleciliśmy rozwiązanie z nią kontraktu” – podsumował obecny prezes Dumy Katalonii.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *