Inne Wywiady

Pele uspokaja. “Czuję się dobrze”

W ostatnich dniach świat obiegły słowa syna legendarnego Pele -Edinho. Syn 79-latka powiedział, że jego ojciec znajduje się w złym stanie, legenda ma problemy z chodzeniem, a dodatkowo przejawia depresje. Głos w tej sprawie postanowił zabrać sam Pele.

Edinho w rozmowie z Globo TV udzielił informacji na temat stanu swojego ojca. Według niego z 79-latkiem nie jest najlepiej.

“Czuje się dość krucho. Miał protezę stawu biodrowego i nie przeszedł odpowiedniej rehabilitacji (…) Pele jest bardzo przygnębiony stanem swojego zdrowia. Z powodu różnych dolegliwości przestał wychodzić z domu.”

“Obecnie może się poruszać tylko za pomocą chodzika rehabilitacyjnego. – Nie może normalnie chodzić. Tylko z balkonikiem. To wywołuje u niego depresję.”
Jak wytłumaczył syn Pele – mówiąc o depresji nie chodziło o stanie klinicznym, a głównie chodziło o stan emocjonalny swojego ojca.

Były piłkarz Santosu i reprezentant Brazylii w ostatnich latach zmaga się z chorobami. W 2014 roku trafił na oddział intensywnej terapii z powodu zakażeniu dróg moczowych. W ubiegłbym roku również przebywał w szpitalu z powodu problemów z nerkami, a teraz ma problem z biodrami.

Pele jednak uspokaja wszystkich fanów piłki nożnej

“Dziękuję za modlitwy i troskę. Nic mi nie jest.” – napisał w swoim oświadczeniu. “Nie unikam wypełniania obowiązków związanych z moim bardzo napiętym harmonogramem.”

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *