Premier League

Josep Guardiola chwali Liverpool. “Jest fantastyczny”

Wydaje się, że tytuł mistrza Anglii jest już przesądzony. W tegorocznej kampanii ekipa “The Reds” prezentuje futbol totalny. Co więcej, jego bezpośredni rywale do zdobycia tytułów na krajowym podwórku, mówiąc kolokwialnie; nie zachwycają. Nie dziwi zatem fakt, że Josep Guardiola coraz częściej wypowiada się na temat tegorocznej hegemonii konkurencyjnego klubu.

Futbol totalny

Aktualny sezon Liverpoolu wydaje się usłany różami. Podopieczni Juergena Kloppa w zasadzie już teraz są pewni zdobycia upragnionego tytułu mistrza Anglii. Po 24 kolejkach “The Reds” mają aż 16 punktów przewagi nad drugim Manchesterem City. Co więcej, piłkarze z Liverpoolu rozegrali do tej pory o jedno spotkanie mniej od ich ligowych rywali, więc ich przewaga może wzrosnąć o kolejne 3 oczka.

Josep Guardiola wydaje się pogodzony z aktualnym stanem rzeczy. Co więcej, jako jeden z najlepszych trenerów na świecie, potrafi docenić klasę swojego rywala, Juergena Kloppa, który jest twórcą potęgi niesamowitego Liverpoolu. W zeszłym sezonie ekipa sterowana przez charyzmatycznego Niemca sięgnęła po tytuł zdobywcy Ligi Mistrzów. Jednak nie udało im się udowodnić swojej wyższości na krajowym podwórku, przegrywając nieznacznie tytuł mistrzowski z drużyną Manchesteru City. W tegorocznej kampanii jest zgoła inaczej. W zasadzie już w styczniu “The Reds” są niemal pewni zdobycia upragnionego tytułu mistrza Anglii. Klasę ligowego rywala docenia sam Josep Guardiola, który w gorących słowach komplementuje podopiecznych Juergena Kloppa:

“To oczywiste, że Liverpool będzie mistrzem, ale byłby nim także w Hiszpanii, we Włoszech czy w Niemczech. Byłby mistrzem wszędzie po 23 meczach, 22 wygranych i remisie” – powiedział trener Manchesteru City, Josep Guardiola.

Odbudowa własnego wizerunku lidera

Szkoleniowiec “Obywateli” zwraca uwagę na jeden istotny fakt i tym samym zaznacza, że jego drużyna w ostatnich latach była zdecydowanie najlepszym zespołem w Premier League, ponieważ jako jedna z nielicznych była w stanie kilkukrotnie sięgnąć po tytuł mistrza Anglii.

“W ostatnich latach Chelsea FC wygrywała ligę, a później nie kwalifikowała się do Ligi Mistrzów. To samo było z Leicester City FC i znów z Chelsea FC. Gdy my wygraliśmy mistrzostwo, potrafiliśmy je obronić – dodał.

W ostatnim czasie w opinii publicznej pojawiły się głosy, że Hiszpan powinien przestać pełnić funkcję pierwszego trenera Manchesteru City. Wydawało się, że ten scenariusz jest bardzo prawdopodobny, biorąc pod uwagę czas, jaki przeważnie Joseph Guardiola spędzał w danych klubach. Jednak niedawno Hiszpan zdementował plotki i zapowiedział, że nadal chce prowadzić drużynę do sukcesów. Teraz wydaje się, że próbuje wzmocnić swoją pozycję, podkreślając, że w innych ligach jego drużyna miałaby realne szanse na zdobycia tytułu mistrzowskiego.

“Z tymi punktami, które mamy, w Hiszpanii bylibyśmy “oczko” czy dwa za liderem, w Niemczech podobnie, we Włoszech również. Natomiast Liverpool jest po prostu fantastyczny, fenomenalny, przytłaczający. Musimy to zaakceptować i się uczyć” – podsumował.

Poniżej konferencja przed spotkaniem pucharowym z Fulham, które odbędzie się dzisiaj o godzinie 14:00.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *