Ligi zagraniczne

Bramka Karola Świderskiego w Pucharze Grecji! Jego trafienie zadecydowało o awansie PAOK-u

Najlepszy strzelec PAOK-u utrzymuje swoją świetną formę. Karol Świderski po raz kolejny zapisał się na liście strzelców, pokonując bramkarza OFI Kreta w rewanżowym starciu 1/8 pucharu kraju. Polak ustalił wynik spotkania na 4:1.

W pierwszym spotkaniu tych drużyn przed tygodniem nie mogliśmy zobaczyć byłego zawodnika Jagiellonii, gdyż spędził mecz na ławce rezerwowych. Tato spotkanie również było obfite w bramki, bo Ateńczycy zwyciężyli 3:0. W środowym spotkaniu Świder również zaczął z ławki, jednak wszedł w 78. minucie, zaliczył „wejście smoka” zdobywając bramkę dwie minuty po wejściu ustanawiającą wynik spotkania.

23-latek w końcówce wszedł za Miroslava Stocha i zajął miejsce w linii ataku. Chwilę później Polak cieszył się wraz z drużyną z kolejnego gola, który pokazał wyższość PAOK-u nad zespołem z Krety. Dla napastnika było to premierowe zarówno wejście, jak i bramka w tej edycji Pucharu Grecji.

Były piłkarz klubu z Białegostoku jest niezwykle skuteczny. 21 gier przyniosło mu 11 bramek i jedną asystę. W Atenach gra od 2019 roku. Jagiellonia wzbogaciła się o dwa miliony euro po transferze napastnika do Grecji. Zawodnik pochodzący z Rawicza jeszcze czeka na powołanie do kadry Jerzego Brzęczka. Na razie grał w Reprezentacji do lat 21. Jednak z coraz większą ilością trafień jego szansa na wyjazd na EURO 2020 się zwiększa.