Kadra Polska piłka

Brzęczek krytykuje media! Mocne słowa selekcjonera

Jerzy Brzęczek udzielił wywiadu dla “Tiroler Tageszeitung”. Selekcjoner reprezentacji Polski opowiedział m.in. o krytyce z jaką musiał się zmagać.

W wywiadzie dla austriackiej gazety Brzęczek opowiadał o krytyce, którą musiał przyjąć na siebie po większości meczów eliminacyjnych do Euro 2020. Głównie oberwało mu się po porażce ze Słowenią i bezbarwnym remisie z Austriakami.

Dodatkowo selekcjoner wypowiedział się także o Kubie Błaszczykowskim. Wielu zarzucało mu, że powołuje go niezasłużenie. Sprawa wywoływała duże kontrowersje we wszystkich serwisach i wśród większości kibiców reprezentacji Polski. Brzęczek oczywiście wypowiedział się na temat pomocnika Wisły Kraków dla tyrolskiej gazety. Stawia sprawę jasno, jeśli będzie w formie, to będzie brany pod uwagę.

– Jeśli wyzdrowieje, to jak najbardziej tak. Oczywiście zawsze była dyskusja, gdy go powoływałem i ciągle pytania “dlaczego” i “dlaczego”. Ale kiedy gra dobrze, panuje spokój. Każdy kto zna mnie i Kubę wie, że nigdy nie zrobiliśmy nic, co by nie pomogło zespołowi. – mówi selekcjoner.

Czy dziennikarz i ekspert z góry wie jak potoczy się mecz? Nie ponoszą za to odpowiedzialności i nie muszą podejmować decyzji. Mogą mówić, co chcą. Dajcie mi jednego człowieka na świecie, który przed meczem będzie wiedział, jak on się potoczy. – dodał.

Na koniec trener reprezentacji Polski wypowiedział się także na temat mediów. – Emocje są częścią tego wszystkiego i każdy może mieć opinię. Ale my jako trenerzy jesteśmy zwalniani i tracimy pracę. Kiedy dziennikarz i ekspert powie coś niewłaściwego, jest na odwrót, nic się nie dzieje. Jako trener czy zawodnik jesteś niszczony po błędach. Trener jest także człowiekiem i nie znam nikogo, kto celowo wybierałby zespół z myślą o porażce. Zawsze jest dwóch trenerów, dwie drużyny i wiele czynników, które decydują o meczu i wyniku końcowym – zakończył Jerzy Brzęczek.

Redaktor "Krótka Piłka". Ekstraklasa, Niższe polskie ligi, Polacy za granicą Twitter: patrykchudoba, Instagram: patryk_chudoba_

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *