Premier League

Mourinho krytykuje terminarz Premier League

Podczas, gdy wszystkie ligi w Europie mają przerwę to Premier League gra. Liga Angielska gra również w Boxing Day (drugi dzień świąt), a ostanie mecze Premier League w tym roku zostaną rozegrane 29 grudnia. Taki terminarz jest męczący dla wielu zawodników, którzy na przestrzeni trzech dni muszą rozegrać dwa spotkania. José Mourinho postanowił odnieść się do tego systemu rozgrywek.

Spoglądając na to ze strony Portugalczyka granie do końca roku bez przerwy jest męczące. Powodowało to, że angielskie zespoły w ostatnich miały problem wiosną, gdy wracała Liga Mistrzów (wyjątkiem był ostatni sezon). Dla nas, kibiców piłkarskich, taki system jest atrakcyjny. Podczas gdy wszystkie ligi pauzują to Liga Angielska gra. Ma to również wpływ na popularność Premier League, w czasie gdy to właśnie tylko to ona może przyciągać kibiców przed telewizory i promować się na całym świecie. W ostatnich dniach do terminarzu najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii odniósł się także Jürgen Klopp.

“To nie w porządku. Nie ma żadnego sensownego powodu, dla którego wiele drużyn ma tylko dwie doby przerwy między meczami. Żaden menedżer nie ma problemu z grą w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, ale gra 26 i 28 grudnia to przestępstwo. My w tym roku gramy 26 i 29 – to jak wakacje.”

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *