Premier League

Szokujące zarobki Mourinho w Tottenhamie!

Mogło się wydawać, że Jose Mourinho po roku przerwy od trenowania jakiejkolwiek drużyny mógł stracić na wartości i już nie jest ze światowego topu. Zaprzeczają temu warunki jakie wynegocjował w Tottenhamie. Okazuje się, że Mourinho będzie zarabiał dwa razy więcej od swojego poprzednika, bo aż 15 milionów funtów za sezon!

Portugalczyk w końcu wrócił na ławkę trenerską, po blisko roku przerwy. Jego powrót do Premier League zalała fala krytyki, żartów i szyderstw. Niektórzy boją się, że znowu postawi “autobus”, inni martwią się, że nie dogoni obecnych trendów taktycznych, jedno jest pewne wszyscy interesujący się Premier League nie przestają o nim mówić, za to on nie mówi, ani słowa. Nas ciekawi jedno, czy po nie zbyt udanej przygodzie z Manchesterem United pokaże wszystkim, że wciąż potrafi wygrywać?

Daniel Levy zaufał Mourinho, zgodził się też zapłacić mu dwa razy więcej, niż Mauricio Pochettino, który wprowadził Tottenham do finału Ligi Mistrzów i do Top 4 w PL. Mou będzie zatem drugim najlepiej zarabiającym trenerem w lidze angielskiej (15 mln funtów za sezon), przed nim jest tylko Pep Guardiola (20 mln funtów za sezon), za nimi jest przepaść po 7,5 mln funtów zgarniają Ole Gunnar Solskjaer w Manchesterze United i Juergen Klopp w Liverpoolu.

Trener z wielkim nazwiskiem, ale czy i z wielką klasą? Wszystko wkrótce się okaże, niemniej jednak Jose zarobki z United utrzymał tak, jakby jego renoma i marka w ogóle przez rok przerwy nie ucierpiały. Czas pokaże, czy Levy poleciał tylko na wielkie nazwisko, czy też miał rację sprowadzając do klubu Portugalczyka.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *