Primera Division

Rodrygo: “Zidane pomaga mi każdego dnia i sprawia, że staję się lepszy”

grafika: własne/Krótka Piłka

Rodrygo udzielił wywiadu telewizji “Esporte Interativo”, w którym opowiedział, jak Zinedine Zidane pomaga mu każdego dnia rozwijać się jako piłkarz.

18-letni Brazylijczyk, który tego lata zasilił szeregi Realu Madryt, w październiku zaczął dostawać szanse na występy od Zinedine Zidane’a. W ostatnich dniach zdołał rozegrać trzy spotkania ligowe, strzelając przy tym dwa gole oraz zaliczyć debiut w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Młody piłkarz w wywiadzie z ojczystą telewizją Esporte Interativo opowiedział m.in. o pierwszym spotkaniu z trenerem i pomocy z jego strony.

Poznałem go przed sezonem. Wszedłem do szatni, a on w niej był. Zapoznałem się z zawodnikami, których już widziałem w poprzednim sezonie. Kiedy Zidane przyszedł mnie powitać i powiedział moje imię, dostałem gęsiej skórki.

Zidane daje mi wiele wskazówek. Pamiętam, kiedy byłem kontuzjowany przez miesiąc lub dwa, przychodził ze mną zawsze rozmawiać. Mówił mi, że muszę zachować spokój.

Przychodzisz do klubu grać i trenować, a doznajesz kontuzji. Zniechęca cię to, ale on [Zidane – przyp. red.] przychodził ze mną rozmawiać. Mówił mi, że jeśli będę kontynuować leczenie, wrócę silniejszy i to właśnie zrobiłem. Powróciłem i powróciłem silniejszy.

Pomaga mi każdego dnia i sprawia, że staję się lepszy. Daje mi pewność siebie.

Rodrygo w tym sezonie rozegrał łącznie cztery spotkania w pierwszej drużynie Realu Madryt. Zdołał w nich dwukrotnie trafić do siatki rywali. Jego kontrakt z Królewskimi obowiązuje do czerwca 2025 roku.

Content manager oraz Szef działu „Polska Piłka" - krotkapilka.com.pl

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *