Ekstraklasa Inne

Kuriozum pogania kuriozum w Ekstraklasie. Mecz został przerwany przez… węgiel na boisku!

Screen via. Canal+

Jagiellonia, po ciekawym jak na ekstraklasowe warunki meczu, wygrała z Cracovią 3:2. Jednak zamiast mówić o widowisku, w mediach mówi się o… węglu rozsypanym po boisku.

W naszej rodzimej lidze widzieliśmy już niejedne cuda, które rozbawiały nas do łez. Jednak Ekstraklasa w sobotni wieczór przeszła samą siebie.

O co chodzi? W przerwie meczu Jagiellonia – Cracovia odbył się konkurs, w którym kilka osób biegało z woreczkami napełnionymi węglem. Jeden z mężczyzn stracił równowagę i wysypał zawartość swojej sakiewki.

Tuż po rozpoczęciu drugiej części spotkania, mecz musiał zostać przerwany. Porządkowi potrzebowali kilku minut, aby „opanować” sytuację. Mecz został szybko wznowiony, jednak internet nigdy tego nie zapomni.

Przy zbieraniu surowca pomagał były trener Jagiellonii, Michał Probierz, co uchwyciły kamery. Oczywiście nie przeszło to bez echa na Twitterze.

Jagiellonia pokonała Cracovię 3:2 po dwóch bramkach Patryka Klimali i golu Tarasa Romańczuka. Dla gości strzelali Siplak i Lopes. Dzięki temu zwycięstwu „Jaga” wskoczyła na czwarte miejsce, natomiast Cracovia plasuje się na piątej lokacie.

Redaktor w Krótkiej Piłce i Sport247. Sympatyk Premier League i Primeira Ligi, NHL, i skoków narciarskich.