Ligi zagraniczne Premier League

Bernardo Silva oskarżony o rasizm!

grafika: własna/Krótka Piłka

Zawodnik zostanie ukarany za żart na twitterze którego adresatem był jego kolega z drużyny Benjamin Mendy. Angielska federacja uznała że żart ten miał zabarwienie rasistowskie i postanowiła ukarać zawodnika.

Po zwycięskim meczu z Watfordem 8:0, Bernardo świętował swojego hat-tricka, wrzucając na swoje konto na portalu społecznościowym zdjęcie z dzieciństwa swojego kolegi, porównujące go do postaci z kreskówki. Żart ten według federacji przekroczył granicę i został uznany jako nie stosowny o charakterze rasistowskim.

Mimo tego, że obrońca wyraźnie dawał do zrozumienia, że żart go nie obraża to FA zdecydowała się ukarać Bernardo. Kara może być bardzo wysoka, co dodatkowo dodaje komizmu sytuacji. Pomocnikowi grozi aż sześć meczów zawieszenia.

Oficjalne oświadczenie brzmi „Jesteśmy niesamowicie zawiedzeni, widząc taką wiadomość ze strony gwiazdy Premier League. Rasistowskie stereotypy nigdy nie powinny spotkać się z aprobatą. Jesteśmy zszokowani, że autorytet dla milionów piłkarzy nie rozumie dyskryminującego charakteru tego wpisu. FA została powiadomiona o sytuacji, a odpowiednie działania zostaną podjęte”

Żart został natychmiast usunięty z Twitterowego konta, a „Dailly Mail” informuje, że obaj gracze wysłali wyjaśnienia oraz klub nie wyciągnie wobec nich żadnych konsekwencji. Z całej sytuacji wynika że zawodnicy darzą się sympatią i nie było między nimi złych chęci.

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *