Polacy za granicą

„The Guardian”: Fabiański nie zagra przez co najmniej trzy miesiące”

fot. własne/Paweł Jerzmanowski

W ostatnim meczu przeciwko Bournemouth (2:2), Łukasz Fabiański doznał urazu. Początkowo lekarze poinformowali o kilkutygodniowej absencji polskiego bramkarza, jednak dzisiejsze informacje dziennika „The Guardian” nie napawają optymizmem.

Spotkanie 7. kolejki tego sezonu Premier League pomiędzy Bournemouth, a West Hamem z pewnością nie będzie miło wspominane przez Łukasza Fabiańskiego. Polski bramkarz doznał kontuzji mięśniowej i w 34. minucie musiał opuścić boisko. Zastąpił go rezerwowy bramkarz Roberto Jimenez.

Lekarz naszej kadry Jacek Jaroszewski wykluczył występy 34-latka w najbliższych meczach reprezentacji Polski, przewidując tym samym kilkutygodniowy powrót do zdrowia doświadczonego bramkarza.

Jak podaje jednak „The Guardian” nieobecność Fabiańskiego może się znacznie wydłużyć. Brytyjski dziennik wspomina o co najmniej trzymiesięcznej rekonwalescencji bramkarza „Młotów”.

Jeżeli te doniesienia się potwierdzą, Fabiański nie wystąpi już w eliminacjach do Euro 2020, ponieważ reprezentację Polski czekają już tylko cztery mecze eliminacyjne:  10 października na wyjeździe z Łotwą, 13 października u siebie z Macedonią Północną, 16 listopada na wyjeździe z Izraelem oraz 19 listopada u siebie ze Słowenią.

Redaktor portalu "Krótka Piłka". Wierny obserwator La Liga i Premier League oraz kibic polskich zespołów w europejskich pucharach.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *