Premier League

Pep Guardiola wyznaczył swojego następcę

grafika: własna/Krótka Piłka

Według Pepa Guardioli najlepszym kandydatem na jego następcę jest aktualny asystent Hiszpana – Mikel Arteta. 46-latek bardzo chwali sobie rodaka i wypowiada się o nim w samych superlatywach.

Jestem niemal pewny, że tak będzie. On odniesie sukces. Prędzej czy później zacznie pracę na własny rachunek. Jest młody, a już ma wielkie doświadczenie, jeśli chodzi o obcowanie ze świetnymi zawodnikami i dużymi klubami. Ma niesamowitą etykę pracy i talent do analizowania sytuacji, a także znajdowania odpowiednich rozwiązań. Często rozmawiamy na temat tego, w co wierzy i jak patrzy na pewne sprawy. To facet, którego niezwykle cieszą nasze wygrane i bardzo bolą porażki. Jest niesamowitą osobą. Dba o atmosferę w szatni – poczucie tego, że jesteśmy razem. W przyszłości będzie odnosił wielkie sukcesy. Od samego początku bardzo mi pomagał. W pierwszym roku było to kluczowe. Lepiej znał naszych rywali, wszak nieco wcześniej sam przeciwko nim grał. Był pomocnikiem i myślę, że dzięki temu lepiej czyta wiele spraw. Gdy jesteś w stanie dostrzec pewne rzeczy na murawie, później jest ci łatwiej poza nią.

Pep Guardiola o Mikelu Artecie.

Kontrakt byłego szkoleniowca Barcelony z klubem z Manchesteru obowiązuje do końca sezonu 2020/2021 i nie wiadomo czy Katalończyk zdecyduje się go przedłużyć. Media pisały ostatnio o problemach osobistych 46-latka. Wydaje się jednak, że Guardiola wypełni swoją umowę i opuści Anglię w poszukiwaniu nowych wyzwań. Hiszpan nie trenował żadnego klubu dłużej niż 4 lata i najwidoczniej nie lubi stagnacji.

Arteta jest asystentem Guardioli już od 3 lat, czyli od samego początku przygody trenera z Wyspami Brytyjskimi. 37-latek zdecydował się na rozpoczęcie kariery trenerskiej zaraz po oficjalnym zawieszeniu butów na kołek. Ostatnim klubem Baska był Arsenal.

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *