Premier League Transfery

Arsenal kupi gwiazdę Copa America? Transfer coraz bliżej

grafika: własne/Krótka Piłka

Brytyjskie media informują o tym, że Arsenal jest bardzo blisko pozyskania gwiazdy ostatniego Copa America, Evertona. Na zawodnika Gremio „Kanonierzy” mieliby przeznaczyć cały swój budżet transferowy.

Media na Wyspach podały, że Arsenal jest bardzo blisko sfinansowania pierwszego transferu w tym okienku transferowym. Klub z Londynu ma pozyskać króla strzelców Copa America – Evertona.

Będzie to też pierwszy transfer nowego dyrektora sportowego Edu Gaspara. 41-letni Brazylijczyk był koordynatorem reprezentacji Brazylii podczas Copa America i nawiązał wartościowe kontakty z kilkoma zawodnikami m.in. z Evertonem, co stawia Arsenal w roli faworyta do pozyskania 23-latka.

Arsenal na Evertona miałby wydać 40 mln euro, czyli tyle, ile wynosi budżet transferowy „Armatek” na to okienko. Gdy obie strony dogadają się ze sobą, Arsenal prawdopodobnie za Brazylijczyka zapłaci ratami. „Kanonierzy” zapłaciliby na początku 28 mln, a pozostałe 12 w bonusach.

W tym sezonie (w Brazylii gra się systemem wiosna-jesień – przy. red.) Everton rozegrał już 13 meczów, w których strzelił sześć goli i zanotował jedną asystę.

Redaktor w Krótkiej Piłce i Sport247. Sympatyk Premier League i Primeira Ligi, NHL, i skoków narciarskich.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *