Ligi zagraniczne

Jose Mourinho odrzucił rekordową ofertę

grafika: własne/Krótka Piłka

Według ESPN Jose Mourinho otrzymał ofertę gigantycznego kontrakt z Chin. Portugalczyk miał ją odrzucić.

Jak donoszą angielskie media, Jose Mourinho otrzymał ofertę trenowania zespołu Guangzhou Evergrande. The Special One spotkał się niedawno z najbogatszym Chińczykiem – Hui Ka Yanem. Biznesmen proponował Portugalczykowi 100 milionów euro za trzyletnie prowadzenie jego drużyny. Wiadomo jednak, że 56-latek odmówił.

Gdyby jednak Mourinho podpisał kontrakt z Guangzhou, stałby się najlepiej opłacanym trenerem w historii piłki nożnej. Każdego roku mógłby liczyć na 30 milionów euro pensji, a także ewentualne 10 milionów euro bonusów. Liderem finansowej karuzeli aktualnie jest Pep Guardiola.

Hui Ka Yan jest właścicielem Evergrande Group. Jego firma zajmuje się nieruchomościami i zarabia niebotyczne pieniądze. Chińczyk jest pasjonatem piłki nożnej, więc w 2010 roku zdecydował się na zakup klubu. Guangzhou Evergrande w 2013 i 2015 roku zdobywało azjatycką Ligę Mistrzów.

Biznesmen inwestuje bardzo dużo w rozwój futbolu w Państwie Środka. Hui Ka Yan włożył olbrzymie pieniądze w największą szkółkę piłkarską w kraju, a jego marzeniem jest wprowadzenie reprezentacji Chin na Mistrzostwa Świata. Dlatego wcześniej na ławkę trenerską swojego klubu sprowadzał takie osobistości jak Marcelo Lippi czy Fabio Cannavaro.

Jose Mourinho zostaje bez pracy od grudnia ubiegłego roku, kiedy to został zwolniony z Manchesteru United. Portugalczyk mówił, że pragnie objąć europejskiego średniaka z ambicjami do wybicia się do rangi potęgi.

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *