Transfery

Neymar wróci do Barcelony, jeśli spełni kilka warunków

grafika: własna/Krótka Piłka

Ostatnio wiele się mówi o powrocie Neymara do FC Barcelony, a sam zawodnik ma rzekomo wykazywać takie zainteresowanie. Jednak władze „Blaugrany” nie chcą go spowrotem, w przeciwieństwie do zawodników mistrza Hiszpanii.

Jak donosi kataloński „Sport”, piłkarz bardzo chce odejść z PSG, ale żeby wrócił do poprzedniego klubu, musiałby spełnić kilka warunków. Pierwszym z nich są warunki finansowe. FC Barcelona nie zamierza płacić więcej, niż to, co zarabia obecnie w klubie z Paryża.

Po drugie, brazylijski zawodnik musiałby wycofać swoje oskarżenie wobec „Dumy Katalonii”. Domagał się w nim otrzymania bonusów, jakie miał otrzymać od nich, po przedłużeniu kontraktu.

Ostatnim ultimatum jest publiczne ogłoszenie, iż chce dołączyć do drużyny rozgrywającej swoje mecze na Camp Nou. Miałoby to duży wpływ na przeprowadzenie negocjacji transferowych z obecnym klubem Brazylijczyka.

Według niektórych źródeł, Neymar zaakceptował wszystkie te warunki, ale i tak to władze PSG mają najwięcej do powiedzenia. Prawdopodobnie żądają aż 300 mln euro!

Neymar odszedł z FC Barcelony i dołączył do PSG 3 lipca 2017 roku i kosztował wtedy 220 mln euro. W poprzednim sezonie rozegrał 28 spotkań, w których strzelił 23 bramki i zanotował 13 asyst. Zdaniem niektórych, transfer powrotny byłby złą decyzją dla FC Barcelony, ale ile głów, tyle opinii.

Redaktor portalu ''Krótka Piłka''. Kibic lig zagranicznych i Lotto Ekstraklasy.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *