Polacy za granicą Premier League

Trener Southampton komplementuje Bednarka: “Ma wszystko, co powinien mieć stoper”

Ralph Hasenhuttl

Ralph Hasenhuttl konsekwentnie stawia na Jana Bednarka od samego początku swojej przygody w nowym klubie. Polak odpłaca się austriackiemu szkoleniowcowi świetnymi występami.

Za czasów Marka Hughesa polski obrońca wstąpił zaledwie w dwóch spotkaniach Premier League (z Liverpoolem- 35 min oraz Chelsea- 45 min). Pod wodzą nowego trenera stał się on jednak zawodnikiem podstawowego składu i na obecnym etapie sezonu ma na koncie 8 kolejnych występów w pełnym wymiarze czasowym.

Były zawodnik m.in. FC Koln i Austrii Wiedeń, a obecnie menedżer “Świętych” w wywiadzie dla oficjalnej strony klubu komplementował Polaka:

“To nie był oczywiście jedyny piłkarz, który miał problemy z regularną grą. Od pierwszego dnia, kiedy tu jestem, pokazał jednak, że może być tym środkowym obrońcą, który pomaga ci zachowywać czyste konto i który zrobi wszystko, żeby zatrzymać rywala. Jest głośny, potrafi przekazać dobre wskazówki taktyczne innym zawodnikom. Ma wszystko, co powinien mieć stoper. Wykonał ogromny krok do przodu, bardzo się rozwinął, co tylko pomaga drużynie.”


Ralph Hasenhuttl
Redaktor portalu "Krótka Piłka". Wierny obserwator La Liga i Premier League oraz kibic polskich zespołów w europejskich pucharach.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *